czyszczenie okularów

Jak prawidłowo czyścić okulary?

Zabrudzenia, niewłaściwe korzystanie z okularów, a nawet niewłaściwe próby ich czyszczenia mogą działać szkodliwie na szkła a nawet na oprawki. Jak prawidłowo czyścić szkła i jak dbać o okulary aby służyły nam przez długie lata?

Powłoki utwardzające – ważne czy nieważne?

Wybierając szkła okularowe, stajemy przed wyborem na jakie powłoki utwardzające się zdecydować i czy warto? Do wyboru mamy szereg powłok ułatwiających czyszczenie. Hydrofobowe, oleofobowe i antystatyczne. Komplet powłok utwardzających zdecydowanie ułatwi nam czyszczenie szkieł w okularach i wydłuży ich żywotoność. Dzięki odpowiednim powłokom szkła zachowają swoją przejrzystość na dłużej. Powłoki te odpowiadają nie tylko za łatwiejsze czyszczenie ale też za dodatkowe utwardzenie soczewek. Uszlachetnione soczewki wykazują większą odporność na szczególnie trudne do uniknięcia, mikro zarysowania. Dzięki powłokom utwardzającym i ułatwiającym czyszczenie, zdecydowanie rzadziej będziemy sięgać po ściereczkę z mikrofibry. Soczewki te, ograniczają przyleganie drobnych zabrudzeń, dzięki zmniejszonej elektrostatyczności, którą zapewniają, właśnie powłoki utwardzające. Warto? Zdecydowanie tak.

Czyszczenie okularów

W pierwszej kolejności, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że rzadkie, ale intensywne czyszczenie okularów, może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Soczewki okularowe należy czyścić często i delikatnie – w przeciwnym wypadku, niezamierzenie możemy uszkodzić szkła, na których powstaną nieodwracalne zarysowania zmniejszające przejrzystość soczewek. Czym czyścić okulary? Najodpowiedniejsze dla naszych okularów, okazują się miękkie ściereczki z mikrofazy, chusteczki higieniczne czy kawałek naszej koszuli, również mogą uszkodzić szkło ze względu na swoją chropowatą powierzchnię. Pamiętaj, zamawiając okulary w naszym sklepie on-line, w zestawie zawsze otrzymujesz ściereczkę odpowiednią do Twoich szkieł. I problem z głowy!

Pamiętaj też, że nigdy nie wolno czyścić soczewek okularowych na sucho!

Przy każdorazowym czyszczeniu okularów należy użyć bieżącej wody oraz odpowiedniego detergentu przeznaczonego do czyszczenia okularów.

Najbardziej skuteczny i najbezpieczniejszy, będzie specjalny środek, który kupisz również w naszych salonach.

Odpowiednie nawyki a czyszczenie okularów

Prawidłowe odkładanie czy chwytanie okularów, może zaoszczędzić Ci sporo roboty. Pamiętaj aby zdejmując okulary z nosa, zawsze chwytać je oburącz. Aby uniknąć niechcianych zarysowań, okulary przechowuj w etui. Pamiętaj, złe nawyki są często przyczyną uszkodzeń soczewek czy samych oprawek. Nieprawidłowe zakładanie i zdejmowanie okularów, może przyczynić się do odkształcania się oprawek. Jeśli zdarzy nam się, że oprawki zostaną odkształcone, nie próbuj naprawiać ich sam. Udaj się do salonu optycznego, gdzie wykwalifikowane osoby postarają się naprawić Twój problem.