OKULARY Z POLARYZACJĄ 
SKĄD POJAWIAJĄ SIĘ ODBLASKI I JAK JE ELIMINOWAĆ. ZALETY SOCZEWEK POLARYZACYJNYCH.

             Okulary z polaryzacją są niezwykle przydatnym przedmiotem, a stać się mogą nawet przedmiotem codziennego użytku czy narzędziem towarzyszącym podczas pracy. Jeśli prowadzisz auto, w słoneczny dzień, asfalt jest mokry a Ty niewiele widzisz, pole widzenia jest ograniczone, z pomocą przychodzą właśnie one. Okulary posiadające soczewki polaryzowane. Światło – kiedy odbija się od gładkich powierzchni, właśnie takich asfalt czy woda, warstwa śniegu, szyba Twojego samochodu - tworzy odblaski i refleksy świetlne uniemożliwiające prawidłowe widzenie i percepcję barw. Czy można widzieć wyraźnie, nawet w takich warunkach atmosferycznych? Okulary polaryzacyjne, mówią „TAK!”.

1. Co to są odblaski, jak powstają i jak z nimi walczyć?

Okulary, które posiadają soczewki polaryzacyjne, pomagają nam zwalczyć największy problem z jakim nasz wzrok walczy na co dzień. Są to bowiem odblaski świetlne, czyli oślepiające białe refleksy świetlne.

Żeby wiedzieć jak z nimi walczyć, trzeba zrozumieć skąd się biorą!

Są one wynikiem rozchodzenia się promieni świetlnych w dwóch kierunkach – pionowym i poziomym. Wertykalne promienie słoneczne są niezwykle przydatne w procesie powstawania obrazu w naszym oku. Udzielają naszemu oku informacji o kolorze czy kontraście. Światło horyzontalne natomiast, nie przyczyna się dobremu widzeniu, odbija się ono od poziomych, płaskich powierzchni tworząc uciążliwe, dokuczające a i niebezpieczne odblaski.

2. Okulary polaryzacyjne – zalety soczewek polaryzacyjnych.

Okulary polaryzacyjne w znacznej ilości niwelują promienie słoneczne odbite od płaskich powierzchni, np. od szyby samochodowej, które oślepiają się podczas jazdy samochodem. Odczujesz to również na stoku narciarskim, gdzie promienie słoneczne odbite od śniegu, nie ułatwią szusowania na nartach. Opalanie na plaży? Refleksy świetlne odbite od tafli morza, wcale Cię nie zrelaksują. Z pomocą przychodzą okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Obraz widziany przez szkła polaryzacyjne będzie bardziej kontrastowy a kolory bardziej nasycone.

Kolejną ważną zaletą, okularów polaryzacjnych jest to, iż blokują one szkodliwe dla naszych jakże cennych oczu odblaski, przez co wpływają pozytywnie na stan ich zdrowia. Soczewki z filtrami UVA oraz UVB zapobiegają podrażnieniom I zmęczeniu oczu. Kiedy nie oślepia Cię ostre światło, nie mrużysz oczu I zdecydowanie rzadziej cierpisz na ból głowy, który często pojawia się po długim przebywaniu na słońcu.

Ale uwaga, to nie koniec plusów jakie wynikają z posiadania okularów z polaryzacją. Chronią one nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym, UVA, UBV I UVC. Nosząc okulary z filtrami, unikniesz wielu groźnych chorób oczu, takich jak zapalenie spojówki, zapalenie rogówki, a nawet zaćmy czy zwyrodnienia plamki żółtej.

3. Okulary polaryzacyjne – dla kogo są, kto powinien z nich korzystać?

Okulary posiadające soczewki z polaryzacją polecane są dla wszystkich. Szczególną uwagę na ich niewątpliwe zalety powinni zwrócić kierowcy, aby wyeliminować refleksy świetlne powstające na skutek odbicia światła od mokrego asfaltu czy deski rozdzielczej. Przydadzą się również podczas uprawiania sportów zimowych, czy wodnych podczas wakacyjnego odpoczynku. Przydadzą się również osobie, która zdecydowanie bardziej woli wylegiwać się na leżaku i opalać w ostrych promieniach słońca. Zadbaj wtedy aby Twoje okulary miały zarówno filtry jak i polaryzację, w szczególności jeśli Twoje oczy są nadwrażliwe na światło (nadwrażliwość na promienie słoneczne), podczas przebywania na słońcu odczuwasz łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu. Filtr polaryzacyjny uchroni Cię przed wyżej wymienionymi dolegliwościami, a przy tym będziesz mógł cieszyć się ostrym widzeniem w niemalże każdych warunkach pogodowych.

4. Okulary polaryzacyjne – a co z kolorem soczewki? Czy ma znaczenie?

Jeśli wybierzesz się do salonu optycznego Paris Optique, bądź chcesz dokonać zakupu okularów przeciwsłonecznych on-line z dostawą do domu, na pewno trafisz na okulary polaryzacyjne o różnych kolorach i odcieniach szkieł. Kolor soczewki zdeycdowanie ma znaczenie, dlatego warto wiedzieć, które będą odpowiednie właśnie dla Ciebie!

Szare i zielone soczewki można nosić przez cały rok. Są to szkła uniwersalnej, które sprawdzą się zarówno w mocno słoneczny dzień jak i delikatnie pochmurny.

Brązowe i miedziane to idealny wybór dla kierowców. Taki kolor szkła blokuje oślepiające promienie słoneczne, a dodatkowo wzmacnia widoczność czerwonego światła, co doceni każdy kierowca, bez względu na to ile czasu spędza za kółkiem samochodu.

Okulary polaryzacyjne zapewnią Ci komfort widzenia, poprawią ostrość, wzmocnią kolory a przede wszystkim świetnie sprawdzą się w pełnym słońcu.

Sprawdzą się u każdego. Jeśli jesteś aktywnym sportowcem, kierowcą samochodu, rowerzystą, czy też osobą która po prostu chce zadbać o swój wzrok, postaw na okulary z polaryzacją.