PROGRESYOkulary progresywne zapewniają nam ostre widzenie na odległości bliske, pośrednie oraz dalekie przy użyciu jednej pary okularów.
Poprzez zastosowanie obszarów o różnej zdolności skupiającej jesteśmy w stanie uzyskać doskonałą jakość widzenia zarówno bliży jak i dali.
Soczewki o danej konstrukcji zalecane są osobom po 40-tym roku życia, kiedy to soczewka oczna traci elastyczność i zdolność do ogniskowania na bliższe odległości.

Personalizacja soczewek progresywnych w naszym salonie, przy użyciu pomiarów tradycyjnych jak i cyfrowych, pozwala nam na osiągniecie wysokiej jakości obrazu i łatwości w użytkowaniu.
Pamiętajmy, przyzwyczajenie się do konstrukcji soczewki progresywnej wymaga czasu.
Stąd też wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i zadowoleniu, każde soczewki progresywne zakupione w naszym salonie, podlegają miesięcznej gwarancji adapatacji. O szczegóły pytaj w swoim salonie Paris Optique.

Terminy warto znać:

Kanał progresji, czym jest?
-jest to pole czynne soczewki progresywnej. Decydując się na wysokiej klasy konstrukcję kanału progresji otrzymujemy pewność komfortu i przejrzystości widzenia.

Add? Co to jest?
-addycja, inaczej dodatek, oznacza różnicę określoną w dioptriach między korekcją do czytania a dalą.

O czym jeszcze muszę pamiętać korzystając z soczewek progresywnych?
-obserwując na przemian przedmioty znajdujące się w pobliżu i te oddalone o wiele metrów, należy przesuwać wzrok do góry i na dół
-chcąc obsedrwować przedmioty znajdujące się po prawej lub lewej stronie, należy lekko poruszać głową
-użytkowanie okularów z soczewkami progresywnymi wymaga nieco cierpliwości, gdyż na początku oglądając przedmioty znajdujące się w różnych odległościach, można nieznacznie odczuwać tzw. „efekt pływania obrazu”