OKULARY ZIMĄ

JAK DOBRAĆ OKULARY PRZECIWSŁONECZNE NA ZIMĘ? CZY WARTO NOSIĆ OKULARY PRZECIWSŁONECZNE ZIMĄ? 


                                Sprawą oczywistą jest, że w upalne letnie dni, na nosach niemalże każdej osoby, zobaczyć możemy przeciwsłoneczne okulary. Każdy stara się chronić przed szkodliwym działaniem promieni UVA, UVB oraz UVC. Ale czy tylko w lato grożą nam konsekwencje z bezpośredniego kontaktu oczu z ostrym nasłonecznieniem? Nieprawdą jest, że okulary przeciwsłoneczne zarezerwowane są tylko na upalne, letnie dni. Promienie słoneczne mogą być zarówno szkodliwe latem jak i ZIMĄ. Jak się chronić przed słońcem i jego szkodliwym działaniem tej pory roku? Odpowiadamy poniżej.
1. Jakie okulary zimą?

Polska zima, co prawda, jest pochmurna, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że słoneczne, zimowe dni są bardzo szkodliwe dla naszego wzroku – promienie słoneczna padają pod niskim kątem i często są bardziej oślepiające niż te latem. Nie potrafimy sobie wyobrazić gorszego zestawienia niż śnieg + słońce. Z pewnością znacie to uczucie! W pogodny zimowy dzień wręcz nie można patrzeć na...śnieg. Promienie słoneczne odbite od śniegu, są dla naszych oczu bardzo męczące. By wyeliminować refleksy świetlne powstające na skutek odbijania się promieni słonecznych od płaskich powierzchni, zimą od podłoża pokrytego śniegiem, postaw na okulary z polaryzacją.

2. Dlaczego okulary z polaryzacją?

Soczewki polaryzacyjne „zablokują” odbicia świetlne a widzenie stanie się bardziej kontrastowe i przejrzyste. Wybór okularów z polaryzacją docenisz również podczas uprawiania zimowych sportów. Stoki narciarskie przepełnione są ludźmi noszącymi okulary przeciwsłoneczne. I nie bez przyczyny! Refleksy świetlne powstające na skutek odbicia się od zaśnieżonej powierzchni, mogą stanowić w tym wypadku, również zagrożenie dla życia.

Nie zapominaj również o filtrach. Warto zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez Ciebie okulary chroniły oczy w największym, możliwym stopniu. Filtry UVA, UVB oraz UVC, są obok polaryzacji kolejnym ważnym elementem podczas dbania o kondycję Twoich oczu.OKULARY Z FILTRAMI