Adaptacja do soczewek progresywnych

Okulary progresywne to okulary "szyte na miarę", dopasowane do Ciebie, Twoich indywidualnych parametrów.
Przed ich wykonaniem przeprowadzimy szereg pomiarów abyś dobrze w nich widział niezależnie od tego czym się zajmujesz i jakie aktywności podejmujesz.
Po założeniu nowych okularów po raz pierwszy, możesz mieć odczucie, że widzisz inaczej, może nawet dziwnie. To naturalna reakcja. Twój wzrok musi się do nich przyzwyczaić, co zajmuje do 30 dni.
Zakładaj je jak najczęściej, tak aby przyspieszyć ten proces. Gdybyś po tym czasie odczuwał dyskomfort, skontaktuj się z nami i opowiedz nam o tym, co się dzieje, a my zajmiemy się resztą. Czasami tak się zdarza, ale bez obaw - Twoje okulary progresywne objęte są programem Gwarancji Adaptacji. Program Gwarancji Adaptacji soczewek progresywnych polega na tym, że w przypadku nieustępującego dyskomfortu, masz gwarancję bezpłatnej wymiany soczewek na nowe.
Ekspert ds. soczewek okularowych przeprowadzi powtórne pomiary, sprawdzi gdzie znajduje się problem, po czym wykonamy dla Ciebie nowe okulary progresywne. Pamiętaj, że powodzenie badania refrakcji wykonywanego w naszym gabinecie zależne jest od Twojej współpracy z osobą przeprowadzającą badanie.
Postaraj się, aby Twój wzrok był wypoczęty w dniu badania
oraz spróbuj odpowiadać na zadawane pytania w sposób jednoznaczny. To bardzo ważne, gdyż to właśnie na podstawie Twoich odpowiedzi i oceny jakości widzenia, ustalona zostanie nowa korekcja wady wzroku. Gdyby okazało się, że Twój wzrok nie jest jednak w stanie przyzwyczaić się do tego rodzaju konstrukcji soczewek okularowych (zdarza się to bardzo rzadko), również nie masz się czym martwić - wymienimy je na dwie pary okularów - do patrzenia w bliży oraz soczewki do dali lub na soczewki biurowe oraz soczewki do dali.