Marka Champion założona w 1919 roku przez członków rodziny Feinbloom, została stworzona, aby wprowadzić świeże, nowe projekty do świata odzieży sportowej. Fabryka w Rochester, NY, Champion początkowo nosiła nazwę Knickerbocker Knitting Mills. Przez lata innowacji firma Champion opracowała linię odzieży sportowej i swetrów, współpracując ze szkołami i uniwersytetami w całych Stanach Zjednoczonych w zakresie ich mundurów, koszulek klubowych i koszulek drużyn sportowych.

Następnie firma Champion nawiązała współpracę ze sklepem sportowym Moe's, aby wprowadzić bluzy i koszulki z insygniami kolegialnymi, które ostatecznie dały początek odzieży uniwersyteckiej, jaką znamy dzisiaj. Champion był także pionierem pierwszej w historii bluzy z kapturem, opracowanej jako praktyczna odzież dla sportowców do noszenia pomiędzy meczami, a sesjami treningowymi.

Champion wprowadził swój logotyp "C" w 1956 roku, a reszta, jak mówią, jest historią. Champion Eyes wkraczając w świat optyczny, oferuje okulary, które nie tylko prezentują się stylowo, ale również zapewniają komfortowe doświadczenia zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym, na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń.