Marka EdenPark została założona w 1987 roku przez graczy rugby (Franck Mesnel , Éric Blanc , Philippe Guillard , Yvon Rousset i Jean-Baptiste Lafond) z Racing club de France . Nazwa pochodzi od nowozelandzkiego stadionu, na którym grają All Blacks , Eden Park w Auckland, gdzie w 1987 roku rozegrano pierwszy finał mistrzostw świata w rugby, z udziałem Francji i Nowej Zelandii. Franck Mesnel, wówczas 27-letni wicemistrz świata w rugby, a także jego kolega z drużyny Eric Blanc postanowili zarejestrować markę Eden Park w listopadzie 1988 roku, po czym otworzyli pierwszy sklep Eden Park rue de Courcelles w Paryżu. Franck Mesnel został mistrzem Francji w Racing w 1990 roku, rok przed otwarciem pierwszego franczyzowego sklepu w Grenoble.

Marka jest obecna w około trzydziestu krajach. Prawdziwa historia 5 rugbystów, którzy złamali ustalone zasady sportu amatorskiego, aby stworzyć niepowtarzalną i niezwykłą przygodę, pełną szaleństwa i odwagi. Prowadzeni przez smak dla paradoksu i dbałość o szczegóły, Franck Mesnel i Eric Blanc stworzyli prawdziwy styl Eden Park, którego legitymizującą ikoną jest koszulka rugby we wszystkich jej wersjach.

Znak rozpoznawczy marki: DLACZEGO RÓŻOWA MUSZKA?
"Pomysł na różową muszkę narodził się jakiś czas przed naszym finałem, podczas kolacji, która była nieco zamoczona i niezwykle strategiczna! Musieliśmy szybko znaleźć symbol naszego stanu ducha, który ilustrowałby ten wyjątkowy dzień finału, jedyną okazję, która zasługiwała na celebrowanie w słynnej "numer jeden", czyli smokingu. Zachowaliśmy oryginalny atrybut, czyli muszkę, która wydała nam się bardziej świąteczna po pomalowaniu na różowo, również w imieniu naszej maskotki, słynnej pantery w tym samym kolorze oraz naszych slipów noszonych podczas meczów." - Franck Mesnel