Essilor International to francuska międzynarodowa firma zajmująca się optyką okulistyczną, która projektuje, produkuje i sprzedaje soczewki do korekcji lub ochrony wzroku. Jej siedziba znajduje się w Charenton-le-Pont (niedaleko Paryża) we Francji.
Essilor jest największym na świecie producentem soczewek okulistycznych. Firma jest odpowiedzialna za stworzenie marki Varilux, pierwszej na świecie soczewki progresywnej, która koryguje starczowzroczność i umożliwia użytkownikowi wyraźne widzenie do bliży, pośrednich i dali. Firma powstała z połączenia firm okulistycznych Essel i Silor w 1972 roku.
Od końca lat 80. jest liderem w swojej branży na świecie, produkując ponad 200 mln soczewek okularowych rocznie. Od 2002 r. działa w Warszawie fabryka Essilor Optical Laboratory Poland.

Konstrukcje soczewek korekycjnych:









Szkła Varilux® pomagają w wyraźnym i płynnym widzeniu na każdą odległość, co pozwoli zbadać każdy centymetr świata. Nigdy więcej ograniczeń. Z soczewkami okularowymi Varilux® zawędrujesz dalej niż kiedykolwiek wcześniej.








Szkła Eyezen® to zoptymalizowane soczewki jednoogniskowe, które pomagają odpocząć oczom i zapewniają im ochronę. Zostały zaprojektowane z uwzględnieniem współczesnego życia w wirtualnym świecie. Ciesz się lepszym widzeniem, patrząc na ekran i na świat realny.






Powłoki ochronne:





Optymalna ochrona i przejrzystość Starannie dobrane cząsteczki wewnątrz soczewki zapewniają optymalną ochronę przed promieniowaniem UV i światłem niebieskofioletowym bez wpływu na postrzeganie kolorów, co pomaga zachować najwyższe parametry widzenia.








Wyjątkowość wyróżniająca szkła Xperio Xperio® to szeroka gama przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych, które pasują do każdej aktywności i stylu życia. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przygód, entuzjastą mody, pasjonatem techniki, fitnessu czy zapalonym podróżnikiem, mamy dla Ciebie odpowiednią technologię przeciwsłoneczną.








Inteligentne szkła Transitions
Technologia Transitions dogłębnie rozumie i kontroluje oddziaływanie światła na oczy, automatycznie dostosowując się do zmieniających się warunków oświetleniowych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz 3.






Ulepszenia soczewek korekcyjnych:





Niewidzialna ochrona przeciwko promieniowaniu UV
Powłoki Crizal® to nie tylko funkcjonalne soczewki okularowe, ale również najwyższy komfort widzenia dopasowany do stylu życia. Nasza technologia soczewek zapewnia każdemu użytkownikowi uczucie niezakłóconej swobody i komfortu.