Firma Furla została założona w Bolonii (Emilia-Romania) w 1927 roku przez Aldo Furlanetto, zajmując się hurtową sprzedażą damskich akcesoriów. W 1955 roku w Bolonii otwarto pierwszy sklep Furla. Począwszy od lat 70. Aldo Furlanetto był wspierany przez swoje dzieci Carlo, Paolo i Giovanna Furlanetto.

W tej samej dekadzie Furla wypuściła pierwszą kolekcję toreb. Na początku lat 90. Furla zaczęła otwierać sklepy i filie na całym świecie. Firma Furla patrzy w przyszłość z solidną przeszłością uświęconą rzemiosłem, wyrafinowaną elegancją i innowacyjnym wzornictwem. Furla opracowała koncepcję luksusu sprzyjającego włączeniu społecznemu ponad 90 lat temu. Furla produkuje torby, buty i galanterię skórzaną zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Licencje na tekstylia, okulary i zegarki, a także nowe zapachy Furlabranded poszerzają ofertę firmy, wzmacniając jej pozycję jako włoskiej marki lifestylowej.

W swojej wyjątkowej estetyce, Furla jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie połączenie elegancji i stylu. Innowacyjne podejście marki Furla wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów.