Gwarancja Adaptacji

nasze marki

Niektóre rodzaje soczewek okularowych, jak progresywne, relaksacyjne, biurowe czy dwuogniskowe, zapewniają komfort widzenia w różnych odległościach zależnie od ich typu i konstrukcji przy uwzględnieniu Twoich indywidualnych parametrów. Takie rodzaje soczewek okularowych wymagają jednak od kilku do nawet 30 dni na przyzwyczajenie się do nich. Oferowane przez nas markowe soczewki korekcyjne zapewniają szybki proces adaptacji oraz wysoki komfort użytkowania dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań z dziedziny optyki.

Czas potrzebny na adaptację jest indywidualny dla każdej osoby i zależy od wielu czynników m.in. od rodzaju i klasy wybranych soczewek korekcyjnych. Gdy nałożysz swoje nowe okulary po raz pierwszy, możesz odnieść wrażenie, że widzisz „dziwnie, inaczej”. To naturalny objaw i nie masz się czym przejmować. Twój wzrok musi się przyzwyczaić m.in. do nowej konstrukcji wybranych przez Ciebie soczewek, zmienionej korekcji wady wzroku czy nowych powłok. U jednych osób proces ten zajmuje kilka godzin, u innych nawet do 30 dni. Aby wspierać proces adaptacji pamiętaj, by nosić swoje nowe okulary możliwie często. Może zdarzyć się, że poczujesz chwilowy dyskomfort, zdejmij wtedy okulary i zrelaksuj swój wzrok patrząc w dal. Po chwili, załóż je ponownie. Dyskomfort może pojawiać się sporadycznie, maksymalnie do 30 dni.

Proces adaptacji nie zawsze kończy się sukcesem, ale nie martw się. Zamawiając markowe okulary progresywne, relaksacyjne, biurowe czy dwuogniskowe w sieci naszych salonów optycznych, objęty jesteś Programem Gwarancji Adaptacji.

Program Gwarancji Adaptacji polega na tym, że w przypadku gdy negatywne objawy nie ustąpią po czasie adaptacji, masz gwarancję bezpłatnej wymiany soczewek okularowych na nowe. Po zgłoszeniu przez Ciebie problemu w salonie, w którym złożone zostało zamówienie, doradca klienta skontaktuje się z właściwym przedstawicielem producenta soczewek korekcyjnych, a ten przeprowadzi powtórne pomiary, sprawdzi poprawność montażu, przeprowadzi powtórne badanie refrakcji. Możesz też przynieść ze sobą poprzednie okulary w których czułeś się komfortowo lub certyfikat wydany do nich.

Pamiętaj, że powodzenie badania refrakcji wykonywanego w naszym gabinecie, zależne jest od Twojej współpracy z osobą przeprowadzającą badanie. Postaraj się, aby Twój wzrok był wypoczęty w dniu przeprowadzanego badania oraz spróbuj odpowiadać na zadawane pytania w sposób jednoznaczny. To bardzo ważne, gdyż to właśnie na podstawie Twoich odpowiedzi i oceny jakości widzenia, ustalona zostanie nowa korekcja wady wzroku.

Gdyby okazało się, że Twój wzrok nie jest jednak w stanie przyzwyczaić się do tego rodzaju konstrukcji soczewek okularowych (zdarza się to bardzo rzadko), również nie masz się czym martwić – bezpłatnie wymienimy je:

- w przypadku okularów progresywnych – na dwie pary okularów: do bliży i do dali lub na okulary do dali oraz okulary biurowe lub jedną parę soczewek dwuogniskowych. Oferta ta obejmuje również oprawkę z wybranego asortymentu gratis lub zniżkę w wysokości 30% od ceny regularnej na markową oprawę do drugiej pary soczewek. Możesz też przynieść własną oprawkę, w której zamontujemy drugą parę soczewek korekcyjnych;

- w przypadku okularów relaksacyjnych * – na jedną parę soczewek korekcyjnych do dali;

- w przypadku okularów biurowych * – na jedną parę soczewek korekcyjnych do bliży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami parisoptique.pl lub zapytaj w salonie Paris Optique w Twojej okolicy.

* szczegóły u naszych Doradców Klienta w salonach stacjonarnych