Firma Hoya Corporation została założona w 1941 roku w miejscowości Hoya, w prefekturze Tokio, przez dwóch braci-wizjonerów – Shoichi i Shigeru Yamanaka. Od 75 lat rewolucyjne rozwiązania Hoya Vision w dziedzinie optyki i ochrony zdrowia przełamują kolejne ograniczenia technologiczne. Poznaj dokładniej naszą firmę i jej historię, aby dowiedzieć się w jaki sposób staliśmy się światowej renomy dostawcą kompleksowych produktów do ochrony wzroku. Jako nieliczny z producentów soczewek okularowych korekcyjnych, HOYA obejmuje swoje wybrane produkty 3-latnią gwarancją.

Konstrukcje soczewek korekycjnych:
Nulux Identity to wyjątkowa soczewka, dostosowana do Twojego indywidualnego stylu życia oraz wybranych przez Ciebie opraw, zapewnia idealną ostrość widzenia we wszystkich kierunkach. Zaawansowane badania i najnowsze osiągnięcia technologiczne zaowocowały stworzeniem wysoce spersonalizowanej soczewki jednoogniskowej.
SYNC III - Komfort widzenia w cyfrowym świecie Jeśli odczuwasz zmęczenie oczu i zaburzenia wzroku ze względu na zbyt długą pracę przed urządzeniami z ekranami cyfrowymi relaksacyjne soczewki jednoogniskowe trzeciej generacji od firmy HOYA, stworzonych z myślą o przeciwdziałaniu symptomom Cyfrowego Zmęczenia Wzroku będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Przeznaczone dla osób w wieku od 13 do 45 lat, i spędzasz minimum dwie godziny przed ekranami urządzeń cyfrowych dziennie. Są również dobrym wyborem dla osób zajmujących się pracą wymagającą doskonałego widzenia w bliży.
SUPEREADERSoczewki do użytku wewnątrz pomieszczeń można dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika. Oferujemy dwa warianty obszaru widzenia dostosowane do potrzeb pacjenta. Od specjalistycznych zadań po hobby i codzienną pracę - nasze spersonalizowane soczewki do pracy w bliży i odległościach pośrednich mogą uwzględniać indywidualnie definiowane parametry.
WorkStyleDo bliskich i pośrednich odległości
Soczewki zapewniające lepsze wsparcie podczas patrzenia w bliży od konwencjonalnych okularów do czytania. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią czytać książki lub e-booki. Soczewki SUPEREADER są również idealne dla pacjentów, którzy noszą soczewki progresywne, ale spędzają dużo czasu na pracy w bliży.
Hoyalux WorkSmartJeśli nosisz soczewki progresywne, lecz spędzasz dużo czasu przed komputerem lub wykonując czynności w obszarze bliży, rozwiązanie Hoyalux WorkSmart Room może zapewnić wyjątkowo szerokie pole i komfort widzenia. Pomoże ono bez wysiłku przez cały dzień patrzeć na zmianę na ekran komputera i klawiaturę, umożliwiając jednoczesną obserwację elementów znajdujących się na biurku. Soczewki do pracy HOYA - właściwe narzędzia zapewniające odpowiednią jakość widzenia
„Każdy pacjent jest wyjątkowy, tak jak YUNIKU.”
Każdy pacjent, który odwiedza Twój gabinet ma unikalne rysy twarzy i wymagania dotyczące ochrony wzroku. Yuniku pozwala wykorzystać technologię druku 3D w celu spełnienia wszystkich potrzeb użytkowników okularów. Idealnie spersonalizowane możliwości dopasowania okularów zapewniają pacjentom niesamowite wrażenia wizualne i niepowtarzalną okazję do pełnego zdefiniowania i wyrażenia swego stylu.
Soczewki AddPower do bliży i odległości pośrednich zostały stworzone z myślą o osobach potrzebujących doskonałej korekcji wzroku w pomieszczeniach, w których pracują.
Hoyalux iD Myself Innowacyjne soczewki progresywne klasy premium. Doskonałe widzenie i komfort także w cyfrowym świecie.
Hoyalux iD MyStyle Indywidualne soczewki progresywne - 100% personalizacji.


Każdy z nas jest inny. Oczy każdego człowieka są niepowtarzalne. Styl życia i aktywność to czynniki, które detrminują potrzebę zaprojektowania soczewek o spersonalizowanej konstrukcji.
Hoyalux iD MyStyle V+ jest soczewką progresywną, stworzoną w Technologii Harmonizacji Binokularnej – Binocular Harmonization Technology, co pozwala na dobór właściwej korekcji w każdym punkcie soczewki, zapewniając natychmiast ostre, wyraźne widzenie. System doboru HOYA iDentifier umożliwia spersonalizowanie każdej soczewki, tym samym gwarantuje dopasowanie do indywidualnych Twoich potrzeb.
Nowa generacja soczewek progresywnych LifeStyle, dla wyjątkowo łatwej adaptacji
Zastosowanie Technologii 3D Binocular Vision w naszej bestsellerowej konstrukcji soczewek LifeStyle przenosi ten produkt na wyższy poziom. Łatwiejsza adaptacja wynika z komfortowego widzenia, mniejszych obszarów zniekształceń i swobodnej zmiany ostrości widzenia.
Widząc więcej dotrzesz dalej.
Wspomaganie widzenia na drodze.
Jednoogniskowe i progresywne soczewki EnRoute do jazdy samochodem mogą zapewnić niezbędny komfort widzenia użytkownikom, którzy spędzają dłuższy czas za kierownicą samochodu.
Soczewki progresywne EnRoute wykorzystują wiele naszych uznanych technologii: zintegrowana konstrukcja dwupowierzchniowa zapewnia szersze pole widzenia i szybkie przełączanie między bliżą i dalą. Funkcja zrównoważonej kontroli widzenia zapewnia stabilne postrzeganie obrazu w dynamicznie zmieniających się warunkach drogowych.Powłoki ochronne poprawiające komfort użytkowania

Relaks dla Twoich oczu w cyfrowym świecie Naturalne postrzeganie barw. Urządzenia cyfrowe stanowią nieodłączny element naszej rzeczywistości. Większość z nich ma jedną cechę wspólną: ich ekrany emitują niebieskie światło. Chociaż światło niebieskie jest zjawiskiem naturalnym, obecne w świetle dziennym reguluje nasz rytm dobowy snu i czuwania, jego nadmierna ilość może negatywnie wpłynąć na wzrok, a także doprowadzić do trudności w zasypianiu, a nawet bezsenności. Powłoka Hi-Vision BlueControl redukuje ilość niebieskiego światła emitowanego przez ekrany urządzeń cyfrowych, chroniąc wzrok i czyniąc świat cyfrowy miejscem bardziej komfortowym dla człowieka.

BlueControl to najlepszy wybór dla pacjentów, którzy każdego dnia korzystają z urządzeń z ekranami cyfrowymi – począwszy od dzieci, przez osoby wykonujące pracę biurową, skończywszy na osobach pracujących w domu i emerytach. Korzyści dla Twojego komfortu:

Zwiększony kontrast widzenia, lepsza percepcja kolorów
Redukcja odblasków dla bardziej komfortowego i naturalnego widzenia
Zrelaksowane widzenie
Redukcja ilości niebieskiego światła, co chroni oczy przed nawerężeniem i przemęczeniem
Doskonałe połączenie, większy zysk


Niezależne badanie laboratoryjne potwierdziło, że powłoka Hoya Hi-Vision LongLife przoduje we wszystkich kategoriach najbardziej istotnych dla konsumentów:
Do 30% większa odporność na zarysowania w porównaniu z produktami konkurencji.
Doskonałe właściwości antyrefleksyjne.
Czyszczenie łatwiejsze nawet o 75% w porównaniu z topowymi produktami konkurencji.
Dopasowane do światła i Twojego stylu życia
Niezależnie od tego czym się zajmujesz, chcesz wykorzystać czas maksymalnie. Bez względu na to czy robisz zakupy, pracujesz przy komputerze czy uprawiasz sport na świeżym powietrzu, nie chcesz by cokolwiek Cię ograniczało. Dzięki soczewkom fotochromowym Sensity nie musisz tracić czasu na zmianę okularów, wchodząc do pomieszczenia, czy wychodząc na dwór. Soczewki światłoczułe z rodziny Sensity błyskawicznie przyciemniają się na zewnątrz i rozjaśniają w pomieszczeniu. Jednocześnie w 100% chronią przed promieniowaniem UV, zapewniając komfort okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych w jednym. Soczewki Sensity dostosowują się do Twojego stylu życia, zapewniając wygodę i komfort. Przezroczyste soczewki przyciemniają się pod wpływem światła dziennego i rozjaśniają, gdy wejdziesz do pomieszczenia. Dzięki gamie soczewek Sensity firmy HOYA możesz cieszyć się zaletami okularów 2-w-1, bez uszczerbku dla kontrastu i postrzegania kolorów.
Dzięki soczewkom korekcyjnym polaryzacyjnym Twoje oczy będą pod specjalną ochroną. Dzięki skuteczności polaryzacji sięgającej ponad 98% i zapewniającej 100% ochronę przed szkodliwymi promieniami UV, a także powłokom antyrefleksyjnym, które podnoszą kontrast widzenia, soczewki polaryzacyjne HOYA gwarantują doskonałe, komfortowe widzenie bez efektu olśnienia. Ograniczają odblaski i efekt olśnienia, blokują szkodliwe promieniowanie UV-A i UV-B, zapewniają kontrastowe widzenie i modny wygląd.
Soczewki lustrzane Hoya Mirror są przeznaczone dla miłośników mody, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, i dla tych, którzy lubią swój styl, nie rezygnując z ochrony oczu przed słońcem. Wybierz powłokę lustrzaną Hoya Mirror, dla naturalnego i kontrastowego widzenie w słońcu.