Historia miejsca, gdzie dziś jest JZO, sięga początku XX wieku i związana jest z powstaniem firmy produkującej maszyny, założonej przez Maxa Aleksandra Starke i Ryszarda Hoffmana. Jzo dostarcza najwyższej klasy szkła okularowe, zapewniające doskonałą korekcję i ochronę wzroku. Soczewki te to najwyższej jakości wyroby medyczne, spełniające wymagania światowych norm dotyczących optyki okularowej.
W nowocześnie wyposażonej fabryce i laboratorium, zlokalizowanych w Jeleniej Górze, JZO wykorzystuje technologicznie zaawansowane projekty opracowane przez BBGR- francuskiego lidera branży optycznej. JZO jest Członkiem Grupy Essilor.

Konstrukcje soczewek korekcyjnych:
Soczewki korekycjne NEXO - Stworzone, by sprostać wyzwaniom nowoczesnego stylu życia.
W dzisiejszym świecie standardem jest spędzanie dużej ilości czasu na pracy w bliskich odległościach. Praca przy komputerze czy przeglądanie smartfona, to tylko niektóre z obciążających nasz wzrok czynności. Z czasem możemy zacząć odczuwać dyskomfort podczas patrzenia na bliskie odległości. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie odpowiedzialne za zmianę mocy soczewki wewnątrzgałkowej oka napinają się i pojawia się problem z odpowiednim ich rozluźnieniem.

Czym są szkła relaksacyjne Nexo?

Szkła relaksacyjne to jednoogniskowe soczewki XXI wieku. Podczas patrzenia w dal zapewniają ostrość widzenia, natomiast w bliży wspierają widzenie poprzez mały dodatek mocy w dolnych obszarach soczewki. Dzięki temu oczy wykonują mniejszy wysiłek akomodacyjny i użytkownik odczuwa zrelaksowane i komfortowe widzenie podczas wykonywania zadań w bliży.
Soczewki korekcyjne EasyWork to nowoczesne szkła dla tych, którzy chcą cieszyć się szerokim polem widzenia podczas pracy w pomieszczeniach. Umożliwiają przyjmowanie naturalnej, komfortowej pozycji ciała podczas pracy. Dla osób pracujących w pomieszczeniach, z urządzeniami emitującymi światło niebieskofioletowe, polecane są z dodatkową powłoką antyrefleksyjną Ideal Max Blue UV.
Soczewki korekcyjne InRoomPozwalają wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się blisko oczu oraz te w średniej odległości. Dzięki tym szkłom praca potocznie określana mianem pracy biurowej jest komfortowa dla wzroku. Jeżeli w swojej pracy przez długi czas patrzysz na ekran LCD, wybierz szkła InRoom z powłoką Ideal Max Blue UV.
Alteo to progresywne soczewki korekcyjne dla wymagających użytkowników.
Nowa generacja soczewek progresywnych tak wszechstronna, jak nasze życie.
Technologia NIV BOOST CONTROL.
Opracowano ją, by zapewnić optymalną ostrość widzenia jednocześnie dla bliży i obszarów pośrednich.

Każdy obszar widzenia (do bliży, do obszarów pośrednich i do dali) jest zaprojektowany tak, by zminimalizować jego wpływ na pozostałe, dzięki temu pola widzenia dla bliży i obszarów pośrednich mogą być poszerzone jednocześnie. Nowa konstrukcja asferyczna powierzchni, łączącej obszar widzenia na odległości pośrednie i do bliży generowana jednocześnie w trakcie obliczania konstrukcji soczewki.
Alteo korzysta z doskonałych technologii swoich poprzedników, m.in.
Technologia Vision Booster
Dzięki zastosowaniu nowego modelu obliczeniowego, konstrukcja soczewek Alteo, opiera się na pięciokrotnie większej ilości optymalizowanych punktów w porównaniu do wcześniejszej generacji soczewek progresywnych.
Rezultatem jest zwiększony kontrast i szersze pola widzenia. Dodatkowo, nowy model obliczeniowy, traktuje powierzchnię soczewki jako zbiór wielu małych elementów, które są poddawane odrębnym procesom asferyzacji. W efekcie użytkownicy okularów zyskują szersze pola widzenia bliży i odległości pośrednich oraz o wiele łagodniejsze przejścia pomiędzy strefami widzenia na różne odległości.

Technologia Biometryczna
Konstrukcja soczewki uwzględnia różnice w budowie oka: krótkowzrocznego, dalekowzrocznego i miarowego
Dłuższe oko (krótkowidz) korzysta z większego obszaru soczewki.
Krótsze oko (dalekowidz) potrzebuje bardziej miękkiej powierzchni, aby najlepiej skompensować większą gęstość aberracji.
Charakterystyka techniczna:
jednoczesna optymalizacja ostrości widzenia dla bliży i obszarów pośrednich,
personalizacja uwzględniająca anatomię oka,
produkowana w cyfrowej technologii Free Form z wykorzystaniem technologii NIV BOOST CONTROL, VISION Booster i Technologii Biometrycznej,
konstrukcja asymetryczna i asferyczna,

Korzyści:
wyraźne widzenie na każdą odległość,
elegancki wygląd Twoich okularów,
wygodę użytkowania, bez konieczności zmiany okularów w przypadku widzenia bliży, dali i odległości pośrednich,
dowolność w wyborze oprawy, niezależnie od wady wzroku,
przejrzystość i komfort widzenia dzięki wysokiej klasy powłokom antyrefleksyjnym,
ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV,
w połączeniu z powłoką Ideal Max Blue UV, doskonałą ochronę przed światłem niebieskofioletowym, które jest szkodliwe dla wzroku.


Powłoki ochronne i poprawiające komfort użytkowania:
Technologia soczewek BLUVXpert to technologia bezpośrednio zintegrowana wewnątrz materiału soczewki. Zawiera on specyficzne molekuły, które blokują promieniowanie UV (do 380 nm), a także wycinają część szkodliwego światła niebiesko-fioletowego. Światło niebieskie wpływa na nasz cykl dobowy i samopoczucie.
Korzyści:
Ochrona przed szkodliwym światłem niebieskim (415-455 nm) emitowanym przez słońce lub sztuczne oświetlenie i urządzenia cyfrowe.
Niebieskie światło może być czynnikiem wpływającym na:
Wrażliwość na odblaski,
Odczuwanie zmęczenia wzroku,
Uszkodzenia zewnętrznej części siatkówki, ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej.
Szkła polaryzacyjne Xperio chronią wzrok przed rażącym słońcem i eliminują oślepiające odblaski, które powstają gdy światło odbija się od płaskich powierzchni – mokrej drogi, tafli wody, śniegu. Dzięki temu zwiększa się kontrast widzenia, a kolory są widziane wyraźnie. Dodatkowo wyraźniejsze są również kształty i obrysy widzianych przedmiotów, np. jadących z naprzeciwka samochodów.

Rekomendacja:
Szkła Xperio to dobry wybór do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, pozwalający komfortowo i bezpiecznie patrzeć na otaczający świat. Szkła polaryzacyjne Xperio są polecane kierowcom oraz osobom uprawiającym różne dyscypliny sportu na świeżym powietrzu. Stanowią blokadę dla promieni UV padających na szkła z przodu.
Jednym z najbardziej uciążliwych zjawisk, z jakimi zmagają się kierowcy, są oślepiające odblaski.

Ich źródłem jest najczęściej intensywne światło słoneczne, które odbija się od powierzchni drogi czy deski rozdzielczej. Skutecznym sposobem na wyeliminowanie tego niekorzystnego zjawiska jest używanie szkieł polaryzacyjnych. Naturalne światło, które odbija się od powierzchni płaskiej staje się światłem spolaryzowanym. Filtr polaryzacyjny blokuje światło spolaryzowane, zapewniając komfort widzenia.
Kolor w szkieł Xperio zaprojektowano tak, aby ograniczyć nadmiar światła słonecznego, zapewniając jednocześnie prawidłowe rozpoznawanie świateł sygnalizacyjnych w dzień, co w przypadku kierowców jest bardzo istotne. Bezpieczeństwo na drodze jest bowiem wartością nadrzędną, dlatego warto o tym pamiętać wybierając okulary.
Możliwe rozwiązania:
W ofercie JZO szkła Xperio mogą być wykonane bez mocy korekcyjnej – dla osób, które nie mają wad wzroku, oraz z określoną mocą korekcyjną – do stosowania przez krótkowidzów lub dalekowidzów. Są też oferowane jako szkła progresywne dla prezbiopów. JZO poleca szkła Xperio z nowoczesnymi powłokami antyrefleksyjnymi z technologią UV.
Soczewki polaryzacyjne Polario:
zwiększają naturalną percepcję kolorów oraz poprawiają kontrast i widoczność.
redukują odblaski od powierzchni poziomych, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podczas prowadzenia samochodu oraz aktywności na świeżym powietrzu.
Zapewniają:
wyjątkową jakość widzenia dzięki eliminacji olśnień,
lepsze postrzeganie kolorów,
mniej zmęczone oczy,
100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.


Szkła TransitionsTM XTRActive® to szkła, które reagują na zmienne warunki oświetlenia i dzięki temu mogą być używane codziennie w każdej sytuacji. W pomieszczeniach mają delikatne zabarwienie, natomiast na dworze intensywne przyciemnienie sprawia, ze służą jako szkła przeciwsłoneczne. Są to, jak dotąd, najciemniejsze szkła fotochromowe TransitionsTM. Te innowacyjne szkła aktywują się zarówno w świetle ultrafioletowym, jak i widzialnym. Wyjątkową korzyścią dla kierowców jest fakt, iż szkła TransitionsTM XTRActive® są odpowiednie także do jazdy nocnej samochodem (zgodnie z normą ISO EN-PN 14889). Tak jak wszystkie szkła TransitionsTM, TransitionsTM XTRActive® chronią oczy, blokując 100% promieniowania UV przez 100% czasu. Soczewki TransitionsTM XTRActive® blokują co najmniej 34% szkodliwego światła niebieskiego w pomieszczeniach i od 88% do 95% szkodliwego światła niebieskiego na zewnątrz..Soczewki z powłoką EyeDrive
Jesteś kierowcą? Odczuwasz niedogodności jazdy w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych? Często razi Cię słońce? Sprawdź, jakie rozwiązania przygotowaliśmy specjalnie dla kierowców!
Wyraźne widzenie kierowcy jest warunkiem bezpiecznej jazdy dla niego i jego pasażerów! Jego wzrok jest narażony na duży wysiłek i zmieniające się warunki otoczenia. Uciążliwe może być prowadzenie pojazdu zarówno w zmroku podczas deszczu, jak i w piękny słoneczny dzień. Z myślą o kierowcach przygotowaliśmy specjalną powłokę antyrefleksyjną, doskonale sprawdzającą się podczas prowadzenia samochodu.

Reflect Control – Kamień milowy w technologii szkieł okularowych.
Reflect Control jest nową technologią zastosowaną w powłoce EyeDrive®. Zapewnia unikatową kombinację powłoki uszlachetniającej oraz konstrukcji szkieł. Technologia ta minimalizuje drażniący efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i sprawia, że postrzegamy obraz z dużo lepszym kontrastem. Nocą odblaski w szkłach z EyeDrive® są do 90% mniejsze w porównaniu do konwencjonalnych, organicznych szkieł bez powłoki antyrefleksyjnej (indeks 1,6) oraz o 57% mniejsze w porównaniu do standardowych, w pełni uszlachetnionych szkieł. W ciągu dnia, szkła z EyeDrive® sprawdzają się tak samo dobrze, jak w pełni uszlachetnione, standardowe szkła okularowe, a w ciągu nocy sprawują się nawet dwa razy lepiej. Dzięki szerokim strefom widzenia, nowa technologia pomaga zapewnić kierowcom dobrą widoczność w każdym kierunku patrzenia – nawet w tak krytycznych momentach, jak skomplikowane sytuacje drogowe czy parkowanie tyłem w bardzo wąskich, trudno dostępnych miejscach.