Nina Ricci to dom mody założony przez Marię „Ninę” Ricci i jej syna Roberta w Paryżu w 1932 roku, a od 1998 roku należący do hiszpańskiej grupy kosmetycznej i modowej Puig. Nina Ricci od samego początku reprezentuje odważną i optymistyczną kobiecość. W 1946 roku Maison stworzył swoje pierwsze perfumy, Coeur de Joie, a następnie kultowy L’Air du Temps w 1948 roku, ucieleśniający ponadczasowość domu.

Nina Ricci to coś więcej niż marka. Zachęca kobiety do rozkwitu i dobrego samopoczucia. Niezależna, potężna i wzniesiona szczerym pięknem, kobieta Nina Ricci ma moc ujawnienia uroku swoich emocji i spełnienia najgłębszych pragnień.

Jak powiedział kiedyś Robert Ricci: „Pracuję dla ludzi, których wrażliwość dorównuje mojej”.

Maison Nina Ricci portretuje kobiety poprzez pomysłowe opowieści pełne alegorii i symboli, w tym Trzech Gracji, gołębi, jabłek i kwiatów.

Nina Ricci tworzy artystyczny rozmach w wolności, łącząc w sobie prostotę i czystość z obfitością kreatywności. Dlatego też, jeśli szukasz marki, która pomoże Ci poczuć się pięknie i pewnie siebie, to Nina Ricci jest dla Ciebie idealnym wyborem. Znajdziesz w niej nie tylko doskonałe perfumy, ale również piękne i eleganckie ubrania, okulary, które podkreślą Twoją kobiecość i styl.